Vitra

Eames House Bird

Značka:

Drevený vtáčik ako doplnok domova. Charles and Ray Eamesovci zdobili svoj interiér najmä doplnkami z ciest. Figúrka malého čierneho vtáčika - očividne ich najviac ceneného - bola súčasťou obývacieho priestoru ich vlastného domu viac ako 50 rokov.

Alcove Highback Sofa

Značka:

Alcove Highback Sofa je typom sedacích súprav vo vyhotovení od kresla, cez dvojpohovu, až po trojpohovku. Pohovka Polder je vyhotovená v škále farebných kombinácií: čiernej, tmavohnedej, tmavošedej, krémovej bielej, svetlošedej, červenej, tmavočervenej, purpurovej, zelenej, avokádovej zelenej a iných. V každej farebnosti je vyrábaný aj otoman/podnožka.

Alcove Sofa

Značka:

Alcove Sofa je typom sedacích súprav vo vyhotovení od kresla, cez dvojpohovu, až po trojpohovku. Alcove Sofa pochádza z dizajnérskej dielne Ronana and Erwana Bouroullec. Ich zámerom bolo vytvoriť v miestnosti priestor sám o sebe. V každej farebnosti je vyrábaný aj otoman/podnožka.

Algue deliaci záves

Značka:

Algue deliaci záves, stena, netradičná možnosť tvorby meniacej sa skulptúry, vyžaduje invenciu majiteľa. Dekoratívny element s dizajnérskymi kúskami s jednoduchým systémom spájania. Rozmer 1 ks: 32 × 25,7 × 40 cm. Farba: transparentná, bledá zelená, tmavá zelená, biela, svetlá červená, červená, čierna. Materiál: formovaný plast. Dodávané v 1 balení 25 ks = 1 meter štvorcový.

Bovist podnožka

Dizajnér:
Značka:

Puff, podnožka, taburetka vyrobená z textilu, plastovej vnútornej výplne s motívnom čipkárky, holubice, hlinených džbánkov. Materiál: 70% viskóza, 30% plátno. Rozmer: výška 38 cm, priemer 54 cm. Môžete vidieť aj v našom showroome.

Cité kreslo

Dizajnér:
Značka:

Materiál: oceľ, sedenie a opierka chrbta z jedného kusu textílie alebo kože. Opierky rúk z koženého pásu. Farebné kombinácie z textilu krémová/béžová, červená/tabaková hnedá, červená/béžová, čierna/čierna, čierna/béžová. Farebnosť z kože: čierna. Rozmer: 83 x 68 x 95 cm.

DCM jedálenská stolička

Značka:

Materiál: ohýbané jaseňové drevo, chróm. Farbá: prírodný jaseň, čierna. Rozmer: 73,5 x 51,5 x 56,5 cm. (DCM = Dining Chair Metal).

Drevené bábiky - wooden dolls

Dizajnér:
Značka:

Jednou z kľúčových osobností amerického povojnového dizajnu bol aj Alexander Girard. Vo svojej práci sa zameriaval na textilný dizajn a jeho východiskovou inšpiráciou bolo zaujatie pre ľudové umenie južnej Ameriky, Ázie a východnej Európy. Drevené bábiky vytvoril a sám aj vyrobil Girard pre svoj domov v Santa Fe v roku 1963.

Eames Lounge Chair & Ottoman

Značka:

Eames Lounge Chair & Ottoman je dizajnérskou legendou modernej doby navrhnutá v povojnovom 1956 roku. Manželia Eamesovci ju navrhli však s čistou pohnútkou - presadiť komfort v sedení a oddychovaní v sede. Kreslo a podnožka sa vyrábajú v čiernej, kávovej koži s tmavou preglejkou a v bledej koži s orechovou preglejkou.

Elephant sloní stolček

Dizajnér:
Značka:

Stolček vhodný aj do exteriéru, vyrobený z polypropylénového plastu. Farebnosť: krémová, tmavá modrá. Rozmer: 37x51x46,5 cm.

Em stôl

Dizajnér:
Značka:

Nestarnúci dizajn stola z roku 1950. Materiálová kvalita dubovej stolovej dyhy. Rozmer: 72 x 200 x 90 cm, 72 x 250 x 90 cm. Farebné kombinácie: čierne nohy/ prírodná farba dosky, čierne nohy/čierna doska, krémové nohy/prírodná farba dosky.

Flower lavička

Dizajnér:
Značka:

Kvetinová lavička vhodná na verejné priestranstvá, haly, foyer. Lavička je pokrytá veľmi odolnou kvalitnou kožou v 7 farebných prevedeniach, preto je vhodná je pre verejné priestranstvá. Farba: tmavá sivá, piesková, champagne biela, čierna, hnedé santálové drevo, mandľová bledá, hnedá kokosová. Rozmer: výška 40 cm, 132,5 x 119,6 cm.

Grand Repos & Repos

Dizajnér:
Značka:

Oddychové kreslo a ottoman, lavička na aké sme dlho čakali. Prijemný materiál, útulný textil aj nadčasová koža, naviac pre fajnšmekrov aj jedinečná verzia v koži grand. Polohovateľný sklon kresla, fixovateľné. Rozmer kresla 110x74x81 cm, 109,5x74x81 cm, ottoman 40x62x62cm, lavička 40x100x33cm, 40x72x33cm. Pre farebnosť pozri http://www.vitra.com/en-un/home/products/grand-repos/detail/

L'Oiseau

Značka:

Drevený vtáčik ako novinka - doplnok od firmy Vitra, www.vitra.sk. L'Oiseau je vyrobený z javorového dreva. Dizajnéri ho navrhli v roku 2011 ako príjemný doplnok, ako jednoduchý drevený objekt s odkazom na severské ľudové umenie. L'Oiseau dodáva primeraný akcent moderným a súčasným interiérom a nenesie v sebe prvok gýču ani púťového suveníru. Rozmery sú 24,5 x 6 x 15 cm.

Meda Pal stolička

Dizajnér:
Značka:

Materiál: polyuretánová pena, operadlo mesh Netline a Torso Meda, kovová konštrukcia striekaná zliatina ocele. Farebnosť sedadiel: červená, béžová, kávová, kávová hnedá, avokádová zelená, bledá sivá, oceľová sivá, ľadová bledá sivá, čierna. Toroso Meda farebnosť sedadiel: vínová červená, tmavá modrá, čierna, oranžová, antracitová. Rozmer: 102,7 / 114,8 x 89,5 x 82,5 cm.

Meda Pro stolička

Dizajnér:
Značka:

Materiál: polyuretánová pena, operadlo mesh Netline, kovová konštrukcia striekaná zliatina ocele. Farebnosť sedadiel: červená, béžová, kávová, kávová hnedá, avokádová zelená, bledá sivá, oceľová sivá, ľadová bledá sivá, čierna. Toroso Meda farebnosť sedadiel: vínová červená, tmavá modrá, čierna, oranžová, antracitová.

Meda stolička

Dizajnér:
Značka:

Materiál: polyuretánová pena, operadlo mesh pvc materiál alebo koža, kovová konštrukcia striekaná zliatina hliníka. Farebnosť pre textilnú verziu: červená, béžová, kávová, kávová hnedá, avokádová zelená, bledá sivá, oceľová sivá, ľadová bledá sivá, čierna. Farebnosť pre verziu v koži: snehová, červená, piesková, čokoládová, asfaltová, gaštanová hnedá. Rozmer: 98,5 / 111 x 68 x 68,5 cm.

MedaSlim stolička

Dizajnér:
Značka:

Materiál: polyuretánová pena, textil alebo koža pre sedenie, chrbát mesh vlákno Netline. Farebnosť sedadiel: červená, béžová, kávová, kávová hnedá, avokádová zelená, bledá sivá, oceľová sivá, ľadová bledá sivá, čierna. Sedadlá v koži: snehová biela, červená, piesková, čierna, čokoládová, asfaltová, marroni. Rozmer: 102,7 / 114,8 x 89,5 x 82,5 cm.

MVS Chaise

Dizajnér:
Značka:

MVS Chaise je pohovkou kancelárskeho typu, ktorú realizuje značka Vitra podľa návrhu Maartena Van Severena od roku 2000.
Mäkké polstrovanie z peny, vo vnútri vypĺňa polyuretánová pena. Ohybaná oceľová konštrukcia je základným dotykovým bodom so zemou, taktiež vhodná aj pre vonkašie použitie. Pohovka je sa štandarne vyrába v čiernej koži, na objednávku je aj v bielom prevedení. Rozmery sú: 86,7 × 45,7 × 154,0 cm.

Nástenné hodiny - wall clock

Dizajnér:
Značka:

Sériu dizajnérskych hodín vytvoril George Nelson v roku 1948 - 1960. Do dnešného dňa sú hodiny nielen presným ukazovateľom času, ale aj sviežim a ako sa ukazuje stále súčasným doplnkom interiéru. Vitra múzeum prezentuje re-edíciu pôvodných hodín, tak vyhľadávaných dizajnérskymi zberateľmi.

PACC kreslo

Značka:

Plastová stolička s čalúnením sedacej časti alebo sedacej časti a opierky. Materiál: polypropylén, čalúnenie z textílie. Základná farebnosť celoplastovej stoličky: horčicová, biela, čierna, červená, agáve, krémová ružová, bledá sivá, sivá biela. (PACC = Pivot Armchair Cast Base on Castors).

Eames House Bird
Vitra
Alcove Highback Sofa
Vitra
Alcove Sofa
Vitra
Algue deliaci záves
Vitra
Bovist podnožka
Vitra
Cité kreslo
Vitra
DCM jedálenská stolička
Vitra
Drevené bábiky - wooden dolls
Vitra
Eames Lounge Chair & Ottoman
Vitra
Elephant sloní stolček
Vitra
Em stôl
Vitra
Flower lavička
Vitra
Grand Repos & Repos
Vitra
L'Oiseau
Vitra
Meda Pal stolička
Vitra
Meda Pro stolička
Vitra
Meda stolička
Vitra
MedaSlim stolička
Vitra
MVS Chaise
Vitra
Nástenné hodiny - wall clock
Vitra
PACC kreslo
Vitra

Stránky