Artek

Kreslo Domus

Dizajnér:
Značka:

Sedák a operadlo Domus lounge chair je vyrobené z brezovej preglejky, rám a podrúčky z masívnej brezy. Farebné prevedenia: breza prírodná lakovaná, morená na čierno, morená na “medovú” farbu a bielo- medová kombinácia. Kreslo môže byť aj v čalúnenom prevedení.
Rozmer: 59 x 71 x 87/39 cm (výška sedenia)

Stolička Rival

Dizajnér:
Značka:

Stolička KG002 Rival je vhodná do obytných, verejných a kancelárnych priestorov. Artek predstavuje svieži a moderný prístup k stoličke.
Materiál operadla a nôh: neutrálne lakovaná alebo morená breza. Základ sedáka je vyrobený z polypropylénu.
Farebné prevedenia: biela, červená.
Čalúnenie: 3D tkanina, koža
Rozmery: 59x52x78/46 cm (výška sedenia)

Taburetka 60

Dizajnér:
Značka:

Taburetku 60 navrhol Alvar Aalto v roku 1933. So svojim nadčasovým tvarom patrí medzi ikony funkcionalizmu. Je stohovateľná, vyrába sa v rôznych farebných variantoch, v čalúnenej aj štvornohej verzii. Materiál: prírodná, lakovaná, alebo morená breza. Rozmer: výška 44 cm, priemer 38 cm.

http://www.artek.fi/products/chairs/128

Závesná lampa A110

Dizajnér:
Značka:

Závesnú lampu A110, ktorá svojim tvarom pripomína ručný granát, navrhol Alvar Aalto v 50. rokoch 20. storočia pre budovu Asociácie fínskych inžinierov. Vyrába sa v bielej a čiernej farbe, prstenec lampy môže byť v bielej, čiernej, alebo lesklej mosadznej farbe. Materiál: oceľ. Rozmer: výška 44 cm, priemer 16 cm, dĺžka kábla 2,5 m.

Kreslo Domus
Artek
Stolička Rival
Artek
Taburetka 60
Artek
Závesná lampa A110
Artek