Simona Janišová

A kde je kukučka?!

Dizajnér:

Hodiny sú vyrábané z neglazovaného porcelánu v dekorovanej a nedekorovanej verzii. Doplnkom k hodinám sú šišky, vytvorené rovnakým spôsobom. Jednoducho sa zavesia na stenu pod hodiny. Rozmery: 38 x 31 x 3 cm. Materiál: neglazovaný porcelán, dekór, hodinový strojček.

Astronaut dochucovadlá

Dizajnér:

Dochucovadlá Astronaut sú inšpirované vesmírnymi cestovateľmi. Ich misia je jasná – priniesť cukor, olej či ocot tam, kde je ho aktuálne treba. V marci 2012 sa Astronaut stal súčasťou nového vizuálneho konceptu RTVS, od kreatívneho štúdia Milk. Denne ho môžte vidieť na obrazovke Jednotky. Rozmery: 17 x 9 x 9 cm. Materiál: glazovaný porcelán, lister, silikónová hadička a koroková zátka.

Home soľnička a korenička

Dizajnér:

soľnička a korenička v tvare domčeka bola postavená z Lega a odliata do porcelánu. Touto stavebnicou bol následne inšpirovaný aj dekor produktu. Názov napovedá, že je určená najmä na bežné používanie doma. Vnútorný objem približne 100 ml. Rozmery: 8 x 3,2 x 2,7cm. Materiál: glazovaný porcelán, dekór, korková zátka

Hope Chest

Dizajnér:

Séria bytových doplnkov. Do svadobnej výbavy som tentoraz zabalila svietniky, aby žiadny kút v dome nezostal tmavý. Pokladnička by mala ženíchovi a neveste pripomínať, že peniaze nikomu nepadajú z neba, a váza má prinášať čerstvý život do domu počas celého roka. Niektoré z objektov nemajú funkciu – pretože aj neužitočnosť je súčasťou života. Rozmery: 13 x 10 x 10 cm. Materiál: glazovaný alebo neglazovaný porcelán, ručná podglazúrna kresba, dekór.

Xmas Šiška

Dizajnér:

Štýlová dekorácia z porcelánu, zdobená platinou a zlatom, určená nielen pre vianočný stromček. Na tomto drobnom dizajnérskom kúsku sa snúbi tradícia so súčasnou technológiou. Každý kúsok je odlievaný, retušovaný, glazovaný a dekorovaný ručne. Rozmer jednej šišky: 12 x 3 x 1,5 cm.

A kde je kukučka?!
Simona Janišová
Astronaut dochucovadlá
Simona Janišová
Home soľnička a korenička
Simona Janišová
Hope Chest
Simona Janišová
Xmas Šiška
Simona Janišová